Jakie skrzynki na warzywa wybrać?

Transport warzyw i owoców nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na porządne skrzynie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy postawić na drewniane skrzynki na warzywa, czy też lepszym wyborem są modele wykonane z różnorodnych tworzyw sztucznych.

Drewniane skrzynie na warzywa i owoce

Drewniane skrzynie na warzywa są bardzo tanie, dlatego też w dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na ich zakup. Wysokiej jakości skrzynie można kupić już od 100zł. Mowa tutaj oczywiście o uniwersalnych skrzyniach o rozmiarach 120x100x77 cm albo 120x100x80 cm. Drewniane skrzynie produkowane są zazwyczaj z frezowanych desek, które jak powszechnie wiadomo pochodzą głównie z drzew iglastych. Godne polecenia są przede wszystkim skrzynki na warzywa wykonane z twardego drewna dębowego, bukowego albo grabowego.

Jak łatwo się domyśleć im większa jakość drewna, tym automatycznie wzrasta cena skrzyń drewnianych.

Na co zwrócić uwagę wybierając drewniane skrzynie?

Drewniane skrzyniopalety na warzywa zbijane są przeważnie gwoździami pierścieniowymi, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy nie przebijają się one na drugą stronę. Na rynku można znaleźć również klejone skrzynki na warzywa. Pamiętać należy o tym, że nawet najlepsze jakościowo skrzyniopalety na warzywa wykonane z drewna będą się stopniowo wypaczać, dlatego też ustawienie ich w idealnym pionie będzie trudnym zadaniem. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą skrzynie na warzywa, które obite są specjalnym kątownikiem.

Kompleksowy transport warzyw

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale wybierając skrzynie warto zwrócić uwagę także na to, czy stoją one na specjalnych klockach. Tylko takie skrzyniopalety umożliwią bezpośrednio dojazd wózkami widłowymi. Jeżeli postawi się na skrzynie na kantówce, to dojazd będzie możliwy jedynie z dwóch stron. Jeżeli w drewnianych skrzyniach zamierza przechowywać się warzywa, to nie można ich oczywiście impregnować. Najlepsze skrzynie drewniane mogą służyć nawet przez 10 lat.

Skrzynie z tworzyw sztucznych

Przy transporcie warzyw i owoców zdecydowanie lepiej poradzą sobie skrzynie wykonane z tworzywa sztucznego. W dzisiejszych czasach większość producentów produkuje skrzyniopalety z polipropylenu albo polietylenu. Skrzynie tego typu mogą służyć nawet przez 20 lat, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Tworzywa sztuczne charakteryzują się dużą odpornością na zjawiska atmosferyczne i nasiąkanie wody. Dla wielu osób największą zaletą jest jednak to, że można je łatwo myć.

Dodaj komentarz