Uniwersalny program do projektowania CAD

Oprogramowanie do projektowania CAD w 2D i 3D to bardzo zaawansowana aplikacja. Z reguły producent oferuje wersję pod konkretny system operacyjny.

Ścisła integracja ze środowiskiem bywa kłopotliwa, szczególnie przy bardziej rozbudowanych projektach. Zachodzi wtedy konieczność często wielokrotnego konwertowania poszczególnych formatów plików, aby mogły być one uruchomione na komputerach z różnymi systemami operacyjnymi.

DraftSight professional

To oprogramowanie, które służy do projektowania CAD. Interfejs oparty jest na rozwiązaniach z programu AutoCAD, co dla jego użytkowników jest dużą zaletą.

W zależności od wersji draftsight lisp oferuje projektowanie w 2D i 3D. Pracuje z najpopularniejszymi formatami plików, jak .DWG czy .DXF, chociaż wyposażono go także w opcje konwersji projektów do plików .PDF, .SVG, .PNG, .BMP czy .JPG.

Podstawową funkcjonalność wygodnie rozszerzają liczne dodatki oraz wtyczki.

Jeden program na wiele platform

DraftSight Student może być instalowany na komputerach z systemem Windows, Linux i Mac. Dzięki temu nie ma kłopotów z edycją i zapisywaniem poszczególnych projektów na różnych maszynach. Nie trzeba ich konwertować, a rozwiązanie takie poprawia współpracę również z podwykonawcami i agencjami zewnętrznymi.

Polskie menu

Niezależnie od używanej licencji, każda wersja DraftSight posiada polski interfejs oraz pomoc techniczną. Intuicyjna obsługa ułatwia rozpoczęcie pracy z programem.

Zaimplementowano popularny wiersz poleceń, który tak bardzo cenili w innych programach CAD ich użytkownicy. Zakup licencji daje również dostęp do wielu materiałów szkoleniowych, kursów i porad.

DraftSight Lisp

Nawet w darmowej wersji DraftSight wspiera LISP. To właśnie dzięki temu możliwa jest automatyzacja wielu funkcji programie. Nie tylko przyspiesza to rysowanie, czy opisywanie, lecz przede wszystkim poprawia komfort i efektywność pracy.

Dla kogo DraftSight?

Korzystają z niego zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. Wyjątkowa uniwersalność sprawia, że DraftSight Professional wykorzystują przeważnie inżynierowie i osoby profesjonalnie zajmujące się projektowaniem CAD. Natomiast po DraftSight Student, z racji jej dużej dostępności, chętnie sięgają użytkownicy uczący się na rozmaitych poziomach nauczania.

Dodaj komentarz