Copywriting- zajęcie dla ludzi ambitnych i cierpliwych

Zarabianie przez internet stało się popularne. Największy boom przeżywa obecnie seo copywriting. To dziedzina stosunkowo nowa, toteż budzi ciekawość, choćby z tego powodu. Pisanie za pieniądze to też doskonały sposób na podreperowanie domowego budżetu.

Zasady seo copywritingu

Najważniejszą zasadą seo copywritingu jest to, by napisany tekst zapewnił jak najwyższe miejsce danej frazie w przeglądarce internetowej. Toteż żeby tak się stało, wspomniany tekst musi być unikalny, ciekawy i nietuzinkowy. W przeciwnym wypadku utonie gdzieś w odmętach zapomnienia. Zasady seo copywritingu jasno też mówią, iż tekst powinien być napisany w taki sposób, by zachęcić potencjalnego klienta do kupna jakiegoś produktu czy ponownego odwiedzenia witryny internetowej.

Bezbarwny tekst zapleczowy czy opis produktu tylko utwierdzą klienta w przekonaniu, że dana strona nie zasługuje na ani odrobinę jego cennego czasu. Złotą zasadą seo copywritingu jest również to, by pisać jak najwięcej, gdyż wtedy warsztat pisarski ulega znaczącej poprawie.

Na czym polega optymalizacja tekstów zgodnie z zasadami seo?

Po pierwsze na stosowaniu podstawowych zasad gramatycznych i ortograficznych. Tekst nie powinien zabierać błędów interpunkcyjnych czy ortograficznych. Jedyne co jest w miarę dopuszczalne, to pojedyncze literówki. Optymalizacja tekstów zgodnie z zasadami seo wymaga od piszącego, chociaż pobieżnego rozeznania tego, o czym pisze. W przeciwnym wypadku wychodzą przedziwne literackie kwiatki, z których nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Optymalizacja tekstów pod kontem seo nieco różni się od szkolnych wypracowań. Poruszane zagadnienia muszą być opracowane w sposób bardziej konkretny i rzeczowy, bez zbędnego lania wody. Zdania używane w artykułach powinny być krótkie, lecz naszpikowane przydatnymi, sensownymi informacjami.

Jakie trudności sprawia seo copywriting?

Po pierwsze jest to zajęcie dosyć żmudne i wymagające umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia. Po drugie za seo copywriting nie powinny się brać osoby, którym brakuje słownictwa i weny literackiej. Brak umiejętności swobodnego wypowiadania się tylko przyśpieszy uczucie zniechęcenia i rezygnacji. Seo copywriting nie jest też zajęciem dla osób, które liczą na duży i stały zarobek. Ze zleceniami seo jest tak, że raz są, a innym razem ich nie ma. Wyjścia są dwa albo należy to przeczekać, albo dać sobie spokój z copywritingiem.

Dodaj komentarz