Gra w paintball

Jedną z niezwykle popularnych gier terenowych, która od kilku lat święci triumfy jest paintball. W painball na pewno zakochają się osoby, które uwielbiają gry w parach, gdzie trzeba ze sobą rywalizować. Każda drużyna w painball dążyć do tego, by zrealizować określony cel.

Paintball zasady gry

Ci, którzy nigdy nie mieli możliwości zagrania w paintball powinni wcześniej zapoznać się ze specyfiką tej niezwykle aktywnej gry. Paintball to gra, w której dwie lub więcej drużyn strzelają do siebie ze specjalnych karabinków określanych mianem markerów. W trakcie zabawy wykorzystywana jest amunicja, którą stanowią kolorowe, pękające kulki wypełnione płynnym żelowym barwnikiem spożywczym. W trakcie gry używa się także specjalnej odzieży ochronnej (zazwyczaj są to kombinezonowe wojskowe), a także specjalnych masek, których zadaniem jest ochranianie twarzy. W paintball wygrywa drużyna, która wyeliminuje wszystkich graczy przeciwnika lub osiągnie inny cel wyznaczony w scenariuszu rozgrywki. Każda rozgrywka jest wcześniej zaplanowana i dokładnie określa się cel, jaki mają osiągnąć poszczególne drużyny.

Gra terenowa flagi

Gra terenowa flagi polega na tym, że podczas gry gracze dzielą się na dwa zespoły, a każda drużyna ma swoją bazę, w której umieszczona jest flaga. Celem tego typu gry jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej i przeniesienie jej do swojego bunkru. W przypadku, kiedy flaga zostanie przeniesiona do bazy, zaś przeciwnik na przykład ponownie ją ukradnie, grę będzie trzeba kontynuować w celu odzyskania flagi. Gra kończy się dla zawodnika, który zostanie trafiony przez przeciwnika kolorowym nabojem, wówczas kiedy trafiona osoba miała przy sobie flagę będzie musiała zostawić ją w miejscu, w którym została wyeliminowana z gry.

W niektórych przypadkach można też modyfikować scenariusze gry- wszystko tak naprawdę zależy od graczy i tego, jak sami chcemy, by gra wyglądała. Gry w paintball są niezwykle popularne na całym świecie, jednak ze względu na możliwość wykorzystywania kulek z barwnikiem zaleca się, by w grach nie brały udział dzieci, ponieważ wbrew pozorom strzał z kulką z farbą może być bolesny.

Paintball zasady gry są bardzo jasne, stąd też ciężko się pomylić w trakcie rozgrywek. Fani gry w paintball organizują już coraz częściej zawody, w których można pokazać swoje umiejętności, a także zmierzyć się zupełnie nieznanymi zespołami.

Dodaj komentarz