Czy inwestowanie w działki komercyjne jest opłacalne?

Inwestowanie w nieruchomości jest w ostatnich latach bardzo popularnym zajęciem. Dla wielu osób jest to idealny sposób na spożytkowanie nadwyżek finansowych, czy oszczędności i osiągnięcie dodatkowego zysku. Specyficznym typem takich inwestycji jest inwestowanie w działki komercyjne. Czy to się opłaca?

Czym w zasadzie są działki komercyjne?

Nieruchomości komercyjne to wszystkie nieruchomości, których przeznaczeniem nie jest zamieszkanie ludzi, ale na przykład działalność handlowa, albo usługowa. Tego rodzaju nieruchomości nie stanowią jakiegoś specjalnie wyróżnionego przepisami prawa segmentu, ale rozróżnia się je ze względów praktycznych.

Istnieje kilka typów nieruchomości komercyjnych. Pierwszym z nich są gotowe budynki przystosowane do prowadzenia w nich działalności komercyjnej, które najczęściej buduje się z myślą o wynajmie całości, albo poszczególnych lokali. Innym typem są działki o przeznaczeniu komercyjnym, które ze względu na wielkość i atrakcyjną lokalizację nadają się do budowy takich obiektów.

Jak zarobić na kupnie Działki komercyjnej?

Najprostszym sposobem na zarobienie na działce komercyjnej jest wybudowanie na niej budynków o przeznaczeniu handlowo-usługowym i wynajmowanie pojedynczych lokali. Stopa zwrotu takiej inwestycji jest krótka i bardzo duża, jednak wielkość potrzebnego kapitału ogromna.

Działkę taką można również podzielić i sprzedać z zyskiem mniejsze części. Można ją również sprzedać po kilku latach, co – biorąc pod uwagę stały wzrost cen działek w miastach – jest dość pewnym zyskiem.

Co jeszcze można zrobić z działką komercyjną?

Działkę tego typu można również zagospodarować w sposób niewymagający wielkiej inwestycji. Pomysłem może być na przykład budowa parkingu płatnego i zgromadzenie w ten sposób funduszy na dalszą rozbudowę.

Można również inwestować z bardzo małymi środkami. Zdobywającym coraz większą popularność sposobem jest inwestowanie w tak zwany crowdfunding nieruchomości, który polega na wykupieniu niewielkiej części udziałów w inwestycji i czerpaniu odpowiednich części zysków, pomniejszonych o koszty administratora.

Dodaj komentarz