Uprawnienia SEP – gdzie je zdobyć

Elektryka prąd nie tyka, ale warto mieć zrobione szkolenia SEP i odnawiać je regularnie. Co to takiego? To kursy Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich, dotyczące eksploatacji lub dozoru nad instalacjami, sieciami oraz urządzeniami elektroenergetycznymi i gazowymi.

Szkolenia SEP – podział

Jak wiadomo, kursy SEP można podzielić na trzy grupy: elektryczne (G1), energetyczne (G2) i gazowe (G3). Każda z nich dzieli się na podgrupy w zależności od tego, jaki rodzaj działalności lub urządzeń nas interesuje. Przykładowo, jeśli spotykamy osobę, która ma uprawnienia G1E3,4, łatwo możemy sprawdzić, że ma ona uprawnienia elektryczne (G1) do eksploatacji (E) urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyższym niż 1 kV oraz urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV.

SEP Gliwice – jakie szkolenia

Kursy SEP są prowadzone w wielu miejscowościach. SEP Gliwice proponuje szkolenia stacjonarne w sali przy ul. Zwycięstwa 36, szkolenia online (egzamin stacjonarny), jak również zbiorowe dla pracowników w siedzibie ich firmy. Bez względu na to, czy chcesz zdobyć, czy też aktualizować uprawnienia sep gliwice proponuje wiele dogodnych terminów (zob. www.sep.gliwice.pl). W oddziale gliwickim można również skorzystać z seminarium dotyczącego pomiarów ochronnych. Każdy kurs SEP Gliwice kończy się egzaminem. W przypadku oceny pozytywnej w ciągu 14 dni jest wydawane świadectwo kwalifikacyjne. Warto pamiętać, że należy je odnawiać co 5 lat. Jeśli kursantowi powinie się noga i nie zda egzaminu, może do niego przystąpić po raz kolejny – oczywiście po wypełnieniu wniosku i uiszczeniu stosownej opłaty.

Uprawnienia SEP Gliwice – gdzie je zdobyć

Kurs SEP Gliwice, a także egzamin uprawniający do pracy z poszczególnymi urządzeniami odbywa się nie tylko w Gliwicach (w siedzibie stowarzyszenia – ul. Górnych Wałów 25/210). Komisja zbiera się także w Bytomiu (ul. Piekarska 97) oraz Rybniku (ul. Kościuszki 5).Pamiętajmy, że uprawnienia SEP upoważniają nie tylko do pracy w firmach na terenie całego kraju (zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z montażem, obsługą lub konserwacją urządzeń elektrycznych, cieplnych czy gazowych), ale także za granicą. Zdobycie ich (lub też aktualizacja) to szansa na nowy, ciekawy zawód, a nieraz także na osiągnięcie wyższego, bardziej odpowiedzialnego stanowiska.

Dodaj komentarz