Jak przebiega instalacja WordPress?

Platforma WordPress cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – wyróżnia się ona wysoką funkcjonalnością i niezawodnością. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy poszukują nowoczesnego, a zarazem sprawdzonego rozwiązania. Instalacja WordPress jest z założenia prosta oraz szybka. Teoretycznie proces ten powinien trwać kilka minut. Jak jest naprawdę?

Wybór serwera www

WordPress instalacja uzależniona jest od rzeczywistych umiejętności użytkownika. W przypadku osób bez doświadczenia może ona trwać nieco dłużej. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego serwera. Należy sprawdzić, czy spełnia on wymagania posiadanej wersji WordPress. Oczywiście nie zaleca się instalacji starszych wersji, które mogą posiadać problematyczne luki w oprogramowaniu.

Instalacja wordpressa wymaga serwera z obsługą PHP oraz MySQL. W przypadku wątpliwości warto jest poprosić o pomocą administrację serwera. Jest to najprostszy sposób, aby dowiedzieć się, czy serwer spełnia wszystkie wymagania platformy. Dzięki temu instalacja WordPress przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Zakup domeny

Instalacja WordPressa wymaga również zakupy domeny. To właśnie ona określa, jaki adres będzie prowadzić do naszej witryny. Możliwości jest wiele, a duże znaczenia ma posiadany budżet. W przypadku, gdy adres strony nie ma większego znaczenia można wziąć pod uwagę darmowe domeny. Bardzo często istnieje również możliwość stworzenia subdomeny. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

WordPress instalacja wymaga posiadania własnej domeny – płatnej lub darmowej. Trzeba uważać na podejrzanie tanie oferty. Bardzo często na początku cena jest bardzo niska. Wzrasta ona podczas przedłużania umowy. Nie każdy czyta dokładnie regulamin, co jest wielkim błędem.

Proces instalacji

Pierwszym krokiem do instalacji WordPress jest pobranie oprogramowania. Wystarczy skorzystać ze strony głównej producenta. Kolejnym etapem jest wybór metody instalacji WordPressa. Jeśli nie posiadamy zbyt rozległej wiedzy, to należy postawić na instalację z edycją pliku wp-config.php. Wielką zaletą jest fakt, że jest to metoda uniwersalna, czyli taka, która działa na wszystkich serwerach.

WordPress instalacja samodzielna może okazać się sporym wyzwaniem. Warto posiłkować się udostępnioną przez twórców instrukcją. Dzięki niej ryzyko nieprawidłowości zmniejszy się.

Dodaj komentarz