Co warto wiedzieć na temat oszustw na Facebooku

Facebook to jeden z najbardziej popularnych społecznościowych portali świata. O Facebooku chyba słyszał dzisiaj każdy, nawet jeżeli dotychczas nie założył tam swojego konta. Współcześnie Facebook znów bardziej zmierza w stronę portalu do utrzymywania relacji z przyjaciółmi i znajomymi, jednak to również platforma dla biznesu. Wprowadzenie swojego fanpage firmowego na Facebooku to dzisiejsze must be w świecie bardzo wielu branż.

Najbardziej popularne oszustwa na Facebooku

W jaki sposób Facebook może stać się przestrzenią do bycia oszukany? Tak naprawdę przynajmniej na kilku płaszczyznach, Dlatego warto odrobinę zaznajomić się z tym tematem i z większą ostrożnością korzystać z tego portalu. Współcześnie przez Facebooka można być oszukanym na przykład poprzez zachęcanie do wpłacania pieniędzy na różnego rodzaju organizacje charytatywne i zbiórki, co bezpośrednio łączy się z utratą pieniędzy. Weryfikacja fanpage przed przelaniem jakichkolwiek pieniędzy nawet na najbardziej szczytny cel, to zatem obowiązkowy krok. Wyłudzanie pieniędzy przez użytkowników Facebooka to właśnie najczęstsze oszustwa na Facebooku. Dochodzi do nich między innymi poprzez wykradanie kont użytkowników, którzy są nieostrożni podczas logowania. Największe zagrożenie istnieje wtedy, Gdy często loguje się do innych aplikacji właśnie poprzez Facebook. W ten sposób dane do logowania mogą zostać łatwo wykradzione, dzięki czemu na prawdziwym koncie konkretnego użytkownika loguje się oszust.

Weryfikacja fanpage

Właśnie najczęściej w ten sposób wyglądają największe oszustwa na Facebooku. Na konto prawdziwych ludzi logują się oszuści, którzy następnie na przykład kontaktują się z ich przyjaciółmi, prosząc o drobną wpłatę pieniędzy, lub jakiekolwiek inne wsparcie. Podobnie jest z tworzeniem nieprawdziwych zbiórek pieniędzy na różne cele, które bywają udostępnione nawet na oficjalnych fanpage dużych organizacji charytatywnych. Weryfikacja fanpage i sprawdzenie całej historii strony, to jeden ze sposobów, aby uchronić się przed wtopieniem pieniędzy.

Zbieranie lajków na Facebooku

Jeszcze jeden popularny sposób poszukiwania innych użytkowników Facebooka, to zbieranie lajków na Facebooku poprzez kupowanie ich. Dzięki temu posty rzucane na Facebooka mają więcej odsłon i są bardziej promowane wśród realnych użytkowników, przez co docierają do potencjalnych odbiorców na przykład jakieś usługi biznesowej. Cześć prywatnych użytkowników Facebooka kupuje lajki natomiast tylko i wyłącznie dla tak zwanego “fejmu”, czyli po to, by być bardziej popularnym wśród swojej grupy rówieśników.

Dodaj komentarz