Napisanie CV w języku angielskim jest trudnym zadaniem. Bardzo często można szybko odróżnić czy CV po angielsku było pisane przez Anglika czy Polaka. Błędy są zazwyczaj widoczne już na pierwszy rzut oka. Także na pewno wiele osób zastanawiało się dlaczego po wysłanym CV tak mało firm im odpowiada. „Cv po angielsku wzór”, bo takie hasło wpisywane jest najczęściej w wyszukiwarkę w celu wyszukania gotowych wzorów na CV w języku angielskim.
„CV po angielsku wzór”, czyli dlaczego pracodawca nie oddzwoni
Jednak czy warto korzystać z gotowego wzoru. Właśnie dlatego bardzo często pracodawcy nie oddzwaniają. Rynek pracy w Polsce jest już mocno przesycony i jeśli jest jakaś dobra oferta wystawiona to zazwyczaj zgłasza się na nią naprawdę sporo osób. Pracodawca, który widzi bardzo dużo jednakowych CV na pewno przestanie zwracać na nie szczególną uwagę. Najlepiej jeśli CV będzie oglądane jako jedno z pierwszych, wtedy ma się większe szanse na kontakt ze strony potencjalnego pracodawcy. Dlatego warto zadbać o to żeby CV zawierało coś czego inne osoby nie będą miały. Może być to trochę inny wzór CV albo coś wymyślnego, jednak lepiej nie przesadzać z własną inwencją.
Co powinno zawierać CV po angielsku?
Są różnice, które występują w CV angielskim i polskim. Warto je znać i nie tłumaczyć gotowego CV z polskiego na angielski tylko wprowadzić drobne zmiany, które pomogą w tym żeby dostać wymarzoną pracę w zagranicznej firmie.Nie warto dodawać zdjęcia, ponieważ jeśli pracodawca odrzuciłby CV, to mógłby zostać oskarżony o dyskryminacje.Warto dodać sekcję podsumowanie zawodowe, znajduje się ono na samej górze CV i warto wykorzystać tę sekcję do tego żeby zwrócić uwagę pracodawcy na to, że to CV jest pisane konkretnie pod dane stanowisko.CV w języku angielskim powinno być krótsze niż w języku polskim. Wynika to z tego, że Anglicy wolą konkretne informacje, a nie opowiadanie na temat całego życia kandydata.Zagranicą referencje mają ogromne znaczenie, dlatego jeśli posiada ktoś referencje wystawione przez swojego poprzedniego pracodawce to warto żeby zamieścił je w CV, ponieważ mogą one wypłynąć na to czy pracodawca oddzwoni czy też nie.Jeśli chodzi o datę to warto wiedzieć, że w USA datę zapisuje się po kolei miesiąc, dzień, rok, a nie tak jak w większości krajów dzień, miesiąc, rok.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://kreatorzykariery.pl/profesjonalny-pakiet-cv-i-lm/