Nauka języków obcych

Na rynku pracy znajomość wielu jeżyków, przynajmniej na poziomie komunikatywnym jest ogromną zaletą pracownika w oczach przyszłego pracodawcy. Warto postawić i zainwestować w naukę języków zwłaszcza wtedy, kiedy mamy bezpośredni kontakt z klientem – rozmowa, telefon czy wymiana maili. Sami często nie mamy odpowiedniego zaparcia i kwalifikacji, by nauczyć się języka od podstaw. Co wtedy zrobić?

Szkoły językowe Śląsk

W rankingu szkół językowych, szkoła językowa Śląska jest na naprawdę wysokim poziomie. Przygotowują do egzaminów, rozwijają początkujących, douczają zaawansowanych konkretnych gałęzi języka – na przykład tych specjalistycznych. Jeśli mieszkasz w okolicach Katowic czy Gliwic – wszelkie szkoły językowe śląskie stoją przed Tobą otworem.

Szkoły językowe dla dorosłych

Dorośli znacznie chętniej zapisują swoje dzieci na dodatkowe zajęcia językowe niż samych siebie. Wynika to z błędnego przekonania, że tylko „młody umysł” jest w stanie przyswoić nowy język od podstaw. Jest to oczywista nie prawda. Profesjonalne szkoły językowe dla dorosłych przygotowują swój program tak, aby jak najbardziej skutecznie nauczać pełnoletnie osoby. Ten program oczywiście różni się od tego szkolnego. Nie oznacza to jednak, że jest mniej skuteczny, a prowadzący zajęć mniej kompetentni.

Szkoła językowa Śląsk – dla każdego

W dzisiejszych czasach w szkołach językowych otwierają się rozmaite grupy. W niektórych ze względu na wiek, w innych na zakres umiejętności, a jeszcze w innych ze względu na godziny, które odpowiadają klientom. Musimy pamiętać, że nie możemy się wstydzić chęci nauki języka ze względu na płeć, wiek czy brak umiejętności. Płacimy za to, aby wykwalifikowany wykładowca jak najlepiej przelał na nas wiedzę. Dla jednych nauka języków obcych może być hobby, drudzy mogą mieć problem z danym językiem w szkole, a jeszcze inni potrzebują zwiększyć swoje kwalifikacje w życiu zawodowym. Każdy z tych powodów jest dobrym powodem do rozpoczęcia nauki.

Pochodzenie

Warto też dodać, że Ślązacy są zazwyczaj bardzo otwarci na języki i szybko chłonął nową wiedzę. Większość z nich potrafi potrafi porozumiewać się urzędowym językiem polskim oraz ich śląską gwarą, która w dalszym ciągu funkcjonuje i nie odchodzi w cień.

Dodaj komentarz